Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada dokonał symbolicznego przekazania kluczy do dwóch nowych, ekologicznych pojazdów, które staną się kluczowym elementem naszego nowego etapu w gospodarowaniu odpadami!

Pierwszym z nich jest imponujący IVECO DAILY 70C18, rocznik 2023, wyposażony w zabudowaną wywrotkę siatkową. Ten potężny pojazd nie tylko jest nowy, ale także ekologiczny, będzie służył naszym pracownikom do zbierania odpadów segregowanych i utrzymania czystości w Naszej Gminie.

Ale to nie koniec! Dołącza do niego także elektryczny HDK Cargo 550 MELEX z skrzynią bagażową. To niezwykle istotny krok w naszych wysiłkach na rzecz ochrony środowiska! Dzięki temu pojazdowi również będziemy mogli skutecznie zadbać o naszą niezależność w gospodarowaniu odpadami.

To jeszcze nie wszystko, bo nasz zupełnie nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych został wyposażony w najnowocześniejsze maszyny, które pomogą nam w tym ważnym przedsięwzięciu:

  • RĘBAK BĘBNOWY RB-500, przeznaczony do ciągnika, do przerobu odpadów drewnianych oraz gałęzi,
  • KOSIARKA BIJAKOWA NA WYSIĘGNIKU AGF 200, idealna do wykaszania rowów, poboczy, skarp, żywopłotów,
  • PRZYCZEPA ROLNICZA PRONAR T 663/1 o ładowności 10000kg z systemem wywrotu trzystronnego.

Wartość wszystkich tych nowych sprzętów wraz z pojazdami, to imponująca suma 610 000,00zł! Milowy krok dla Naszej Gminy w budowaniu ekologicznej przyszłości i skutecznego zarządzania odpadami.

Przypomnijmy, że to wszystko jest możliwe dzięki wsparciu z pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład w 2021 roku! Nasza Gmina otrzymała 4 702 500 zł na powstanie nowego PSZOK-u, który teraz jest już całkowicie wyposażony i gotowy do działania!

To ogromny, kosztowny, ale niesamowicie ważny projekt dla Naszej Gminy! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ich ciężką pracę i wkład w naszą ekologiczną przyszłość!