Świąteczny czas jest dla wielu osób szczególny, zawsze traktowany z wielkim sentymentem. Przypomina on o ważnych wartościach dla każdego człowieka oraz pozwala na oddalenie się od problemów dnia codziennego.

Dlatego też już po raz kolejny zaprosiliśmy na wieczerzę wigilijną „Nie jesteś sam” osoby samotne lub w trudnej sytuacji.  W tym wyjątkowym okresie żadna osoba nie powinna czuć się osamotniona.

Podczas spotkania wigilijnego dobrym słowem wsparł wszystkich ksiądz proboszcz Jacek Miernik. Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy, przełamania się opłatkiem, kolędowania i złożenia wzajemnie życzeń świątecznych. Na stołach gościły tradycyjne świąteczne potrawy– kompot z suszonych owoców, barszcz czerwony z uszkami, ryba i kapusta, krokiety, pierogi a także coś słodkiego.

Każdy z potrzebujących dzięki sponsorom i darczyńcom otrzymał paczkę z żywnością, która sprawia, że święta są nieco bardziej radosne i obfitujące w to, czego na co dzień brakuje.

Dzieci z naszych przedszkoli przygotowały przepiękne kartki z życzeniami, Księża podarowali opłatki, Klub Senior+ z Niewiatrowic przygotował przepyszne pierniczki ze stroikami a Orkiestra Dęta z Dzierążni zapewniła oprawę muzyczną i kolędy. Nie możemy również zapomnieć o naszych paniach z KGW Dzierążnia, Januszowice, Pierocice, Sancygniów, Kwaszyn oraz Panie z MGOPS, które przygotowały potrawy wigilijne. Wielki ukłon w stronę pań kucharek ze Szkoły Podstawowej w Działoszycach, które pomogły w podgrzaniu i przygotowaniu ciepłych posiłków. Panowie kierowcy z autobusu szkolnego oraz busa elektrycznego bezpiecznie dostarczyli wszystkich podopiecznych na miejsce.

Okazuje się, że wśród Nas są jeszcze wyjątkowi ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas dając cząstkę samego siebie, a to jest największy dar.

Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy!

Bez Was i Waszej siły by się nie udało!

Dziękujemy za wszystkie dokonane wpłaty, za podarowanie przysłowiowej „złotówki”, dzięki Waszemu zaangażowaniu mieliśmy szanse pomóc większej liczbie osób.

Nie opuszczamy potrzebujących-jesteśmy z WAMI.