16 maja 2023 r. o godzinie 11:00 na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie rozpoczął się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów „Dnia Strażaka”.

Apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości st. kpt. Pawła Obważanka Świętokrzyskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Kielcach oraz uroczystym podniesieniem flagi państwowej. ??

-„Dzisiejsza uroczystość to szczególny i radosny dzień dla wszystkich strażaków powiatu pińczowskiego, zarówno państwowej, jak i ochotniczej Straży Pożarnej”, -zaznaczył st. bryg. Jarosław Huk, Komendant Powiatowy w Pińczowie.

Od ubiegłego roku strażacy mają do czynienia z nowymi, dodatkowymi wyzwaniami. To m.in. udział w transportowaniu uchodźców do miejsc pobytu, zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb. Dużym wyzwaniem było także przygotowanie miejsc tymczasowego zakwaterowania w strażnicach OSP.

W dzisiejszej uroczystość wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada oraz jednostka OSP Sancygniów i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG w Działoszycach, jednostki, które wpisane są do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.