Za nami wielkie święto- Uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Dzierążni, Działoszycach i Stępocicach!

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce Stanisława Porady, Zastępcy Burmistrza Katarzyny Bochniak, Dyrekcji Szkół, zaproszonych wychowawczyń z przedszkoli oraz rodziców-pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami🇵🇱, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożonym ślubowaniu Dyrektorowie szkół dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką 🧚‍♂️ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej rodzinki.

W tak ważnym dniu nie zabrakło pięknych występów recytatorskich i wokalnych zaprezentowanych przez starszych kolegów i koleżanki.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Życzymy Wam, abyście w swoich nauczycielach odnajdywali prawdziwych przewodników wprowadzających w skomplikowane tajniki otaczającego nas świata, aby pobyt w szkole był Waszą najpiękniejszą przygodą pełną samych najlepszych ocen i wzorowego zachowania! Wierzymy, że lata spędzone w szkole będą kojarzyć się Wam z radością zdobywania nowych przyjaciół i świadomym kształtowaniem swojej osobowość.