Szanowni Państwo! Przedstawiamy sylwetki Naszych tegorocznych Starostów Gminnych Dożynek, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Tegoroczną Starościną Dożynek w Gminie Działoszyce będzie Kasia Paterek z Dzierążni, 34-letnia mama  dwóch uroczych córek, Zuzanny i Alicji. Wspólnie z mężem Łukaszem prowadzą 40 hektarowe gospodarstwo. Zajmują się uprawą zbóż oraz warzyw. Kasia z zawodu jest pedagogiem ze specjalnością arteterapia natomiast sama o sobie mówi, że wbrew panującej modzie została „rolniczką z wyboru”. Miłość do męża sprawiła, że nauczyła się nawet prowadzić traktor i całkiem nieźle sobie z tym radzi. Poza prowadzeniem gospodarstwa Kasia udziela się również społecznie jako członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Dzierążni. Jedną z ciekawostek jest to, że nasza Starościna w tym roku zakwalifikowała się do II etapu Festiwalu Polska od Kuchni w kategorii Miss Wdzięku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 sierpnia w Kielcach. W wolnym czasie stawia na aktywny wypoczynek. Uwielbia góry i spotkania z przyjaciółmi.

Starościna melduje zakończenie żniw. Ma też nadzieje, że do niedzieli każdy rolnik zdąży zebrać ziarno, tak abyśmy mogli świętować wszyscy razem!

Starostą tegorocznych Dożynek jest Mariusz Juszczyk, który wraz z żoną Dorotą, synem Tomaszem i Karolem mieszka we wsi Marianów. Prowadzi gospodarstwo rolne, które specjalizuje się w produkcji roślinnej opierającej się głównie na uprawie rzepaku, pszenicy, kukurydzy oraz użytków zielonych. Prowadzone gospodarstwo stale jest modernizowane. Pan Mariusz udziela się również w OSP Marianów, gdzie pełni funkcje naczelnika. Interesuje się nowinkami rolniczymi w zakresie maszyn i upraw.