Dziś na terenie Domu Pomocy w Zochcinku odbyły się Senioralia, które organizuje jak co roku Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach. To wydarzenie promujące Rządowy Program „Senior+”, dzięki któremu powstają domy i kluby seniora.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie Klubu Senior+ z Niewiatrowic na czele z Panią Kierownik Klubu Anną Bączek oraz Panem Burmistrzem Stanisławem Poradą. Z naszego klubu korzysta około 20 osób. Mogą one razem wspierać się, gimnastykować, jeździć na wycieczki, rozwijać talenty, korzystać z ciekawych zajęć poprawiających zdrowie.

Nasi Seniorzy mieli swoje stoisko, na którym zaprezentowali plecione makramy, ręcznie robione pudełeczka i figurki wykonane ze sznurka, wyroby szydełkowe itp.  

Również na scenie nie mogło zabraknąć Naszych Seniorów gdzie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

Wielki ukłon w stronę Pani Kierownik za kreatywność, chęci, mobilizacje Naszych Seniorów. Dziękujemy Wojewodzie Świętokrzyskiemu Panu Zbigniewowi Koniuszowi oraz Pani Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Ewie Kopolovets za organizację takiego wydarzenia.

Te chwile, kiedy mogą się wspólnie spotkać na takich wydarzeniach są dla Naszych Seniorów bezcenne i bardzo ważne! Do zobaczenia za rok!