Bartłomiej Różycki, uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej w Dzierążni został finalistą II etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej przeprowadzonego w ramach przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę na Sportowo”.

Konkurs zorganizował Polski Związek Piłki Nożnej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Finał odbył się 19 października 2022 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, w Kielcach. Zadaniem Bartka, który startował w kategorii wiekowej 10 – 14 lat było odpowiedzieć na 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru spośród czterech możliwych odpowiedzi. Na odpowiedź obowiązywał limit czasowy  – 30 sekund. Bartek udzielił 100% poprawnych odpowiedzi w czasie 1,10 minuty, zapewniając sobie tym wynikiem zwycięstwo w II etapie konkursu oraz kwalifikację do III etapu.

Jako laureat otrzymał nagrody w postaci: zaproszenia wraz z rodzicem na mecz Piłkarskiej Reprezentacji Polski rozgrywany w dniu 16 listopada 2022 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie, zestawu upominków z kolekcji PZPN oraz udziału w III etapie konkursu, który odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. III etap konkursu rozegrany będzie w formacie Wielkiego Testu Wiedzy, w programie telewizyjnym na żywo.

Bartek wraz z laureatami pozostałych dwóch kategorii wiekowych 6 – 9 i 15 – 19 lat będzie zawodnikiem  sześcioosobowej drużyny ,składającej się z trzech dziewczynek i trzech chłopców, reprezentującej województwo świętokrzyskie. Konkurs w III etapie podzielony będzie na 5 rund (4 rundy zasadnicze) oraz runda 5 ,,Wielki Finał” do którego zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny  z pośród  16 drużyn reprezentujących poszczególne województwa.  

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Bartka i naszą reprezentację.