Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach porozumienie o współpracy przy realizacji programu „Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” to rządowy program, którego budżet na lata 2018-2029 wynosi 103 mld zł. Celem programu, w ramach którego m.in są dofinansowane wymiany źródeł ciepła oraz termomodernizacja budynków, jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Wśród zadań gminy, przystępujących do współpracy z Funduszem jest między innymi pomoc Wnioskodawcom w dopełnieniu formalności związanych ze złożeniem wniosku, wystawienie zaświadczeń o dochodach, od wysokości których zależy poziom dofinansowania: podstawowy (maksymalny roczny dochód Wnioskodawcy to 100tysięcy złotych) lub podwyższony (miesięczny dochód do 1400zł netto na osobę przy gospodarstwie wieloosobowym lub do 1960zł-jednoosobowym), a także wsparcie w rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji! Zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Urzędu pod numerem tel. ☎️ 41 3526 010 wew. 31

Wierzymy, że wspólna praca przy realizacji programu pozwoli na jeszcze sprawniejszą realizację przy inwestycji!