Świąteczny czas jest dla wielu osób szczególny, zawsze traktowany z wielkim sentymentem. Przypomina on o ważnych wartościach dla każdego człowieka oraz pozwala na oddalenie się od problemów dnia codziennego.

Dlatego też już po raz kolejny zaprosiliśmy na wieczerzę wigilijną osoby samotne lub w trudnej sytuacji. W tym wyjątkowym okresie żadna osoba nie powinna czuć się osamotniona.

Podczas spotkania wigilijnego dobrym słowem wsparł wszystkich Ksiądz Proboszcz Jacek Miernik oraz Ksiądz Proboszcz Marek Połoński z parafii Sancygniów.

Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy, przełamania się opłatkiem, kolędowania i złożenia wzajemnie życzeń świątecznych. Na stołach gościły tradycyjne świąteczne potrawy– kompot z suszonych owoców, barszcz czerwony z uszkami, ryba i kapusta, krokiety, pierogi, zupa grzybowa a także coś słodkiego.

Każdy z potrzebujących dzięki sponsorom i darczyńcom otrzymał paczkę z żywnością, która sprawia, że święta są nieco bardziej radosne i obfitujące w to, czego na co dzień brakuje.

Dzieci z Naszych przedszkoli i szkół oraz Centrum Kultury i Biblioteka w Działoszycach przygotowały przepiękne kartki z życzeniami, a Klub Senior+ w Niewiatrowicach przygotował piękne stroiki, Księża podarowali opłatki,a Orkiestra Dęta z Dzierążni wraz z Zespołem „MELODIA” z Dzierążni zapewnili oprawę muzyczną i przepiękne kolędy.

Nie możemy również zapomnieć o naszych paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Dzierążni, Januszowic, Pierocic, Sancygniowa, Sudołu, Marianowa, Dziewięczyc, Dziekanowic, Jakubowic , które przygotowały pyszne i wyśmienite potrawy wigilijne.

Wielki ukłon w stronę pań kucharek ze Szkoły Podstawowej w Działoszycach, które pomogły w podgrzaniu i przygotowaniu ciepłych posiłków.

Panowie kierowcy z autobusu szkolnego oraz busa elektrycznego bezpiecznie dostarczyli wszystkich podopiecznych na miejsce.

Dziękujemy Paniom z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działoszycach zza przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia!

Okazuje się, że wśród Nas są jeszcze wyjątkowi ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas dając cząstkę samego siebie, a to jest największy dar.

Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy!!!!

Bez Was i Waszej siły by się nie udało!

Dziękujemy sponsorom za wszystkie dokonane wpłaty, za podarowanie przysłowiowej „złotówki”, dzięki Waszemu zaangażowaniu mieliśmy szanse pomóc większej liczbie osób.

Nie opuszczamy potrzebujących-jesteśmy z WAMI!