Dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest dniem szczególnie wyjątkowym. 103 lata temu w dziejach naszego narodu miały miejsce wydarzenia, które na zawsze zapisały się na kartach historii Polski. Po 123 latach cierpienia, represji i niewoli wielu pokoleń, Polska odzyskuje wolność. Niepodległość wywalczona w 1918 roku jest darem.

„Doceńmy tę wolność, szanujmy ją! Dzięki bohaterstwu naszych przodków mamy dziś własny kraj, hymn, flagę a także instytucje, urzędy, szkoły, w których mówimy po polsku. Mamy własną kulturę i wartości narodowe.

Jesteśmy wolnymi ludźmi. Każdy nasz sukces ale i upadek będzie wspólny. Tylko od nas zależy czy ten sukces zbudujemy wzajemnym szacunkiem i współpracą czy obelgami i kłótniami.

11 listopada jest świętem radości ale i obowiązkiem za Niepodległą Rzeczpospolitą, która wymaga naszego zaangażowania i pracy, naszej pomysłowości i wytrwałości ale także wiary, że wspólnie podejmowane wysiłki przyniosą oczekiwane wyniki.

Niech dobro Niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej i naszej małej Ojczyzny jaką jest Gmina Działoszyce będzie dla Nas życiowym celem a poprzez uczciwą pracę zmierzamy do jej ciągłego rozwoju.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy mieszkańcom naszej Gminy, organizacjom, młodzieży szkolnej i przedszkolakom, dzieciom, wychowawcom i nauczycielom, pocztom sztandarowym, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Orkiestrze Dętej, Radnym Rady Miejskiej, Radnym Rady Powiatu, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy oraz Księdzu Proboszczowi za odprawienie Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Życzymy wszelkiej pomyślności i aby dla Nas wolna Polska była miejscem szczególnym dla którego warto żyć!”

Nigdy nie zapomnij skąd jesteś!