Wreszcie mamy długo wyczekiwany i bardzo potrzebny ciągnik wielozadaniowy!

W drodze przetargu nieograniczonego Urząd Miasta i Gminy w Działoszycach zakupił ciągnik FASTRAC 4220 firmy JCB wraz z przyczepą MetalTech TS18. Koszt całego sprzętu to: 759 990,00zł. Środki w 100% pochodzą z dofinansowania Rządowego

Zakupiony ciągnik jest maszyną wielozadaniową i co najważniejsze bardzo oszczędną, charakteryzującą się niskimi kosztami eksploatacji. Spełnia on najnowsze normy ekologiczne.

Ciągnik marki JCB FASTRAC 4220 napędza 6-cylindrowy silnik AGCO SISU 6.6L Tier 4 o mocy 220KM.

Wyposażony jest w tylny podnośnik o maksymalnym udźwigu 8000kg.

Posiada system kamer dla lepszej widoczności pola roboczego; samopoziomujące zawieszenie przód/tył; układ hamulcowy do przyczep-pneumatyczny dwuobwodowy oraz hydrauliczny; panel dotykowy, oświetlenie Full LED oraz programowalne przyciski dla lepszej kontroli maszyny.

Wraz z ciągnikiem zakupiliśmy również przyczepę MetalTech tandem jednostronny wywrót TS18, której ładowność techniczna wynosi aż 18.000kg. Jest to przyczepa samowyładunkowa z możliwością rozładunku do tyłu i na prawy bok.

Umożliwi ona Gminie Działoszyce realizowanie we własnym zakresie dowozu i odbioru kruszywa. Dostawcą ciągnika i przyczepy była firma F.M.U. MARTIN wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Przy dostawie ciągnika zostało również przeprowadzone kompleksowe szkolenie z obsługi i eksploatacji nowego sprzętu prowadzone przez uprawnionego serwisanta firmy dostarczającej pojazd.

Sprzęty zostaną zarejestrowane i niebawem będą wykorzystywane do prac w Naszej Gminie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej gminnej inwestycji!

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się dokupić inne maszyny, aby poprawić komfort życia i wizerunek w Naszej Gminie.