Gospodarstwo Doroty i Michała Zielińskich z Iżykowic w gminie Działoszyce z powiatu pińczowskiego zostało uznane za najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie świętokrzyskim w XVIII edycji konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W etapie wojewódzkim wzięło udział  prawie 50 gospodarstw z całego województwa świętokrzyskiego.

Celem konkursu jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia podczas pracy w gospodarstwie. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent PR Andrzej Duda.

Państwo Dorota i Michał Zielińscy prowadzą 60-ha gospodarstwo rolne. Główne kierunki gospodarstwa to produkcja roślinna – uprawiają kukurydzę i zboża, ponadto zajmują się hodowlą trzody chlewnej w ilości około 1,7 tys. sztuk rocznie. Gospodarstwo jest nowoczesne i wyspecjalizowane, szczególną uwagę przykłada się do rozwiązań mających na celu usprawnienie i bezpieczeństwo pracy. W gospodarstwie wykorzystuję się nowoczesne techniki tj. system alarmowy, całodobowy monitoring chlewni, w instalację fotowoltaiczną dzięki którym poprawia się bezpieczeństwo pracy. Państwo Zielińscy to rolnicy młodzi pełni pomysłów, zaradni i ukształtowani na rozwój.

Gospodarstwo będzie reprezentowało województwo świętokrzyskie na szczeblu ogólnopolskim.