Kościół Parafialny pw. Trójcy Świętej w Działoszycach to miejsce o głębokich korzeniach historycznych, sięgających już 1220 roku. Fundacja biskupa krakowskiego Iwona Odrowąża była początkiem jego budowy, a konsekracja świątyni dokonała się w 1222 roku. Od tego czasu kościół przeszedł wiele zmian i renowacji, zachowując przy tym swoją wyjątkową wartość kulturową. Działoszycki kościół ma wiele pięknych zabytków, często w skali światowej.

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada pozyskał promesę w wysokości 146 700,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W ramach inwestycji planowane jest odnowienie mebli w zakrystii. 

 To ważne zadanie, które przyczyni się do zachowania autentyczności i piękna tego miejsca modlitwy.

Na ręce Księdza Proboszcza Jacka Miernika, promesę oficjalnie wręczyła Pani Renata Janik wicemarszałek woj. świętokrzyskiego, wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyce Stanisławem Porada.

Kościół Parafialny pw. Trójcy Świętej w Działoszycach to nie tylko ważna świątynia w regionie, ale także skarbnica wielowiekowej historii i sztuki.

Dzięki wsparciu Burmistrza Stanisława Porady oraz otrzymanej promesie, ta historyczna perła będzie mogła długo cieszyć oczy i dusze wiernych oraz miłośników sztuki i historii.

To z pewnością wzruszający moment dla społeczności Działoszyc oraz wszystkich, którzy cenią dziedzictwo naszych przodków i starają się je zachować dla przyszłych pokoleń.