Komisja wojskowa w Naszym Powiecie ruszyła właśnie dziś i potrwa przez kilka najbliższych dni.

W uroczystym otwarciu komisji uczestniczył m.in Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Pułkownik Jarosław Molisak, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach, Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski, Nasz Burmistrz Stanisław Porada oraz inni zaproszeni goście.

Tegoroczna kwalifikacja, podobnie jak poprzednie jest znakomitą sposobnością do dowiedzenia się więcej na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Przy każdej komisji powiatowej będzie można spotkać rekruterów WOT, którzy opowiedzą o służbie ochotniczej i zawodowej oraz korzyściach i wymaganiach. Taki bezpośredni kontakt z żołnierzami umożliwi zdobycie wiedzy u źródła i rozwianie wszelkich wątpliwości u osób, które myślą o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Książeczka wojskowa – atrybut dorosłości! Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, by rozważyć kierunki swojego życiowego rozwoju. Żołnierze WOT mogą uczyć się, pracować lub studiować i jednocześnie służyć, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia.

Życzymy powodzenia i dobrych wyborów.