Miło nam poinformować, że Gmina Działoszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 37 821,00 zł na realizację zadania związanego z usuwaniem odpadów zawierających azbest z gospodarstw rolnych.
Dziś Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada podpisał umowę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na realizację programu pn.
„Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.
Dzięki pozyskanym środkom w 2026 roku z terenu naszej gminy zostanie zebranych i unieszkodliwionych około 54 Mg wyrobów zawierających azbest. To kolejny krok w stronę poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony środowiska.
Program realizowany jest przy wsparciu:
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
Dziękujemy za dobrą współpracę i konsekwentnie działamy dalej na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy.





