Miło nam poinformować, że Gmina Działoszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 37 821,00 zł na realizację zadania związanego z usuwaniem odpadów zawierających azbest z gospodarstw rolnych.

Dziś Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada podpisał umowę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na realizację programu pn.

„Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.

Dzięki pozyskanym środkom w 2026 roku z terenu naszej gminy zostanie zebranych i unieszkodliwionych około 54 Mg wyrobów zawierających azbest. To kolejny krok w stronę poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony środowiska.

Program realizowany jest przy wsparciu:

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Dziękujemy za dobrą współpracę i konsekwentnie działamy dalej na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy.