8 września br. w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni odbyła się impreza plenerowa pn. „Senioralia” poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa, aktywności seniorów oraz integracji międzypokoleniowej.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie Klub Senior+ w Niewiatrowicach na czele z Panią Kierownik Klubu Anna Bączek oraz Panem Burmistrzem Stanisławem Porada.

Z naszego Klubu korzysta około 20 osób. Mogą się razem wspierać, gimnastykować, jeździć na wycieczki, rozwijać talenty, korzystać z ciekawych zajęć poprawiających zdrowie. Mimo starszego wieku nie dokucza im poczucie osamotnienia, a to jest bardzo ważne.

Na seniorów czekało wiele atrakcji! Zwiedzanie Parku Etnograficznego, wystawa grzybów, możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta, zalogowania się do Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, można było zdobyć informacje o profilaktyce. Seniorzy mogli skorzystać z podstawowych konsultacji medycznych, np. pomiaru ciśnienia krwi, Profilaktyka 40 plus, konsultacje z dietetykiem. Całości towarzyszyły występy artystyczne seniorów ze wszystkich świętokrzyskich placówek.

Klub Senior+ w Niewiatrowicach miał swoje stoisko, na którym zaprezentował ręcznie malowane specjalnymi farbami filiżanki i miseczki porcelanowe, piękne wazony i lampiony wykonane metodą Decoupage, plecione makramy przez nasze seniorki oraz kompozycje kwiatowe stworzone z foamiranu.

Wielki ukłon w stronę Pani Kierownik Annie Bączek! Za kreatywność, chęci, mobilizację Naszych Seniorów, jest Pani Aniołem! Dziękujemy Wojewodzie Świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniusz oraz Pani Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Ewie Kopolovets za organizację takiego wydarzenia i za miłe spotkanie.