Cudowna niedziela spędzona na emocjonujących Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Naszej ukochanej Gminie Działoszyce.

To był niesamowity dzień pełen zaangażowania, determinacji i solidarności.

Dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział i włożyły ogromny wysiłek w to wydarzenie.

Nasz konkurs przyciągnął łącznie 8 jednostek OSP męskich: OSP Sudół, OSP Sancygniów, OSP Dzierążnia, OSP Działoszyce, OSP Pierocice, OSP Jakubowice, OSP Wola Knyszyńska, OSP Chmielów oraz jedną niesamowitą drużynę kobiecą KDP Sancygniów.

Wszystkie drużyny zaprezentowały się na najwyższym poziomie, dając nam prawdziwe widowisko.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za ich poświęcenie i determinację.

Zawody oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada, witając wszystkie jednostki, zaproszonych gości oraz publiczność. Jego słowa „Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze uważam za otwarte” dały sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Całe wydarzenie było komentowane przez utalentowanego Piotra Wienieckiego, który przygotował się znakomicie do tej roli.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska.

Jedną z najbardziej ekscytujących konkurencji był oczywiście pokaz Musztry Strażackiej, w którym wszystkie drużyny zaprezentowały swoje umiejętności i zgranie. Bieg sztafetowy  i ćwiczenia bojowe również cieszyły się zainteresowaniem i były niesamowicie emocjonujące.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna OSP Sudół, która imponowała swoją doskonałą formą i profesjonalizmem. Gratulacje, Panowie.

Drugie miejsce zajęła ekipa OSP Sancygniów, która dała z siebie wszystko i zaprezentowała świetne umiejętności. Brawo.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OSP Dzierążnia, która udowodniła, że ciężka praca przynosi efekty. Gratulacje.

Wręczenia nagród w postaci bonów i dyplomów  dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada, przy asyście Zastępcy Komendanta Powiatowego st. kpt. mgr inż. Mariusza Fodymskiego oraz Komendanta Gminnego OSP w Działoszycach Zbigniewa Szczepańskiego.

Dziękujemy za zaszczytne odwiedziny Pana Posła na Sejm RP Mariusza Goska, który wsparł nas swoją obecnością i okazał uznanie dla naszej pracy. Jesteśmy wdzięczni za Pańskie wsparcie i zainteresowanie naszymi zawodami.

Niestety, w trakcie zawodów jeden z zawodników z jednostki OSP Chmielów doznał urazu. To bardzo przykra sytuacja. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i pełnego wyzdrowienia. Jesteśmy z Tobą.

Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom, którzy licznie przybyli, aby dopingować drużyny i cieszyć się tą wyjątkową atmosferą. Wasza obecność i wsparcie są niezastąpione!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim drużynom za ich zaangażowanie i udział w tych niezapomnianych zawodach. Do zobaczenia za rok!