26 września bawiliśmy się wspólnie z mieszkańcami Gminy Działoszyce na Festynie Rodzinnym pn.: „Zdrowa Niedziela”.

Pogoda dopisała na 100%

Atrakcje były zróżnicowane, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były rozgrywki sportowe organizowane przez szkoły z naszej gminy z okazji zakończenia Tygodnia Sportu. ⚽️Pełne energii pokazy Zumby oraz gry i zabawy z animatorem, w których nasze pociechy chętnie brały udział. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez strażaków ochotników z OSP Sancygniów.

Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych ze zdrową żywnością. Niezawodne okazały się po raz kolejny Panie z KGW Dzierążnia i Sancygniów. Domowe wypieki, wyroby mięsne, sałatki robiły na wszystkich ogromne wrażenie! Było gwarnie, smacznie-każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Oczywiście podczas festynu można było zaszczepić się przeciwko COVID-19 szczepionką Johnson&Johnson. Z tej możliwości skorzystało aż 33 osoby, wśród których wylosowano nagrodę główną w postaci roweru! 🚴‍♀️Gratulujemy wygranej osobie Pozostałe osoby otrzymały słodkie upominki.

Mogliśmy również skorzystać ze strefy zdrowia, w której znajdowało się stoisko z poradami dietetycznymi, stoisko POZ, w którym mogliśmy zmierzyć ciśnienie, pomiar stężenia glukozy i saturacji oraz Dentobus, gdzie mogliśmy przeglądnąć stan naszych ząbków.

Od godziny 17-nastej umilał nam czas zespół Variax, który prezentował covery największych polskich hitów! Ahh! Co to był za głos! Dziękujemy, koncert był rewelacyjny!

Wieczorową porą wystąpił kolejny zespół- Menelaos, królowie tik-toka, autorzy takich hitów jak „Zarąbista para”, „Sztos”. Dziękujemy, daliście czaduuuuu!

Baaaaardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia!

Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich za pyszne i smakowite jedzonko!

Dziękujemy Panu Posłowi RP Mariuszowi Gosek za miłe odwiedziny i obecność z nami podczas tej imprezy!