Dzięki współpracy z firmą Bus Nex, dealerem największego na świecie producenta autobusów, mieliśmy okazję w ubiegłym tygodniu od poniedziałku do czwartku przetestować w pełni elektryczny autobus Yutong ICE12!

Sprawdzany przez nas pojazd zabiera na swój pokład 59 pasażerów, z czego 45 na miejscach siedzących. Do dyspozycji podróżnych dostępne są m.in. rozkładane fotele, klimatyzacja z indywidualnymi nawiewami, gniazda USB, automatyczne opuszczanie podwozia co znacznie ułatwia wejście do autobusu. Ale przede wszystkim jest przyjazny dla środowiska.

Jak zapewnia producent, autobus ten może pokonać 350km na jednym ładowaniu a czas wymagany do pełnego ładowania akumulatorów wynosi ok. 4 godziny!

W środę 09.12.2020 roku na jazdę próbną zostali zaproszeni Radni Rady Miasta i Gminy Działoszyce oraz Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli. GRATULUJEMY!

Przez te kilka dni testowania, autobus ten dowoził dzieci z terenu Naszej Gminy do Przedszkola w Działoszycach i Dzierążni. Kierowca zrobił około 250km tym oto elektrobusem.

Przypomnijmy, że złożyliśmy wniosek do programu: „Kangur-Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły 2020”. Walczymy i dążymy aby uzyskać dofinansowanie na zakup autobusu elektrycznego!

Galeria zdjęć