Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day), to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Do obchodów tego święta 22 listopada przyłączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Dzierążni. W pięknej prezentacji przypomniały wszystkim kilka rad dotyczących tego jak powinniśmy obchodzić ten dzień:

Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy też, że dobre słowo ma wielką moc, dobroć, którą obdarzamy drugiego człowieka do nas powróci.

#ŚwiętokrzyskieNieHejtuje

Włączając się również do Akcji #ŚwiętokrzyskieNieHejtuje uczniowie zwrócili uwagę jak groźne i niebezpieczne jest oczernianie drugiego człowieka za pomocą Internetu. Czym może skończyć się łowna agresja, poniżanie, upokarzanie, szykanowanie, ośmieszanie, obraźliwe memy czy grafiki, które na dobre zadomowiły się w naszym życiu. Ważne jest również to, aby uświadomić osobom hejtującym, czym może skończyć się hejtowanie, jak wielką krzywdę mogą uczynić innym oraz sobie.