6 listopada 2017 r. - Działoszyce

„Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne"
w dniu 12 grudnia 2017 r. (wtorek) obok Urzędu Miasta i Gminy
Działoszyce - 6 listopada 2017 r.

    Medica Badania Sp. z o.o. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy ze Świętokrzyskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, u których występuje największe ryzyko zachorowania na raka piersi (w roku 2017 są to roczniki od 1948 do 1967), objętych ubezpieczeniem zdrowotnym, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z finansowanej przez NFZ mammografii.
Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji w ubiegłym roku przebadaliśmy 9766 kobiet, mieszkanek województwa świętokrzyskiego. W tym u 275 kobiet wykryto zmiany chorobowe. Może komuś wspólnie uratowaliśmy życie!!!
Dla pewności i ochrony przed chorobą nowotworową kobiety co dwa lata zgodnie z zaleceniami wykonują badania mammograficzne. Co roku odnotowujemy około 17 tysięcy nowych zachorowań. Rak piersi wykryty we wczesnym stadium rozwoju to nowotwór, który dobrze rokuje całkowite wyleczenie.
Kontynuacja badań co 2 lata w naszym mammobusie spowoduje, że specjalista radiolog porówna z poprzednimi obrazami zmiany w strukturze piersi i postawi prawidłową diagnozę. Nasze wyniki są zawsze dostarczane w terminie, a kobiety na dalszą diagnostykę są indywidualnie umawiane i monitorowane przez naszego opiekuna

Copyright 2017 by ml